PVC Sürme Kapı Hakkında Bilgiler


Sürme Kapı Sistemleri Nedir?

Bir raya sabitlenmiş olan kapının içeri ya da dışarı doğru değil kayarak açılmasından oluşan kapı sistemidir. Birçok farklı modeli geliştirilmiştir. Tasarımların çoğu daha az hava geçirgenliğiyle daha iyi bir yalıtım ve daha şık görünüş üzerine yoğunlaşmıştır.

Tabi kapılar da büyük camlar olduğu için buralar da yalıtım konusunda Camlara da büyük görevler düşmektedir. Yalıtımı yüksek seviyede olan camlar kullanmak ısı kayıplarınızı en aza indirecektir.

Yalıtımı sadece kış için düşünmemek de gerek. Yazın içeriye gelecek sıcak hava klima maliyetlerinizi de yükseltecektir.

Balkon, teras, kış bahçesi ve bahçe çıkışlarında tercih edilirler. İçeri veya dışarı açılma durumu olmadığından dolayı, yana doğru kayarak kapı açılımı kadar daha alan kazanmanızı sağlar.

Sürme Kapı Sistemleri Nelerdir?

  • Standart Sürme Sistem

Bu sistem ilk ortaya çıkan sürme sistemidir. Fırçalı bir sistem kullanılır, ancak yüzde 60 civarında bir ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Daha az maliyetle sahip olunabilir. Diğer sistemlere göre daha ince bir yapıya sahiptir.

Kilitleme mekanizmalı veya sadece kapanır şekilde alınabilir. Özellikle balkon ve teraslara açılan bölümlerde tercih edilir.

  • Tild&Slide Sürme Sistem

En çok kullanılan ve tercih edilen kayar kapı sistemidir.

Standart Sürme sistemine göre çok daha yüksek bir ısı yalıtımı sunmaktadır. Yalıtım için fitil sistemi kullanılmıştır. Ayrıca kapanma mekanizması kapatıldığında hiç hava almayacak şekilde kapıyı sıkıştıracak biçimde dizayn edilmiştir.

Kullanılan İspanyolet sistem baskı yaparak ses ve ısı yalıtımını üst seviyeye çıkarır.

Kol yatay pozisyondayken kendinize doğru çekerek sürme hareketi ile kanadı açabilirsiniz, çift açılımlı seçeneklerde kolu yukarı doğru çekerek kanadı üst kısımdan içeri doğru eğerek açabilir ve kanadı havalandırma pozisyonuna getirebilirsiniz.Balkon, teras ve bahçelere açılan geniş bölümlerde tercih edilir.

Kol yatay pozisyondayken kendinize doğru çekerek sürme hareketi ile kanadı açabilirsiniz, çift açılımlı seçeneklerde kolu yukarı doğru çekerek kanadı üst kısımdan içeri doğru eğerek açabilir ve kanadı havalandırma pozisyonuna getirebilirsiniz.

Balkon, teras ve bahçelere açılan geniş bölümlerde tercih edilir.

  • Hebeschiebe Sürme Sistem

Daha çok kış bahçesi ve bahçelere çıkan geniş kapılarda tercih edilir. Isı yalıtımı en üst düzeyde olan açılır kapanır sürmeli sistemdir.

Açılma mekanizması gereği hem fırça hem fitil mevcuttur. Açması en kolay şekilde tasarlanmıştır. Siz kapıyı açtığınızda sistem adeta kayarak kendisi açılmaktadır.

Kapı mekanizması kapı açılırken daha tam açılmadan da kilitlenerek yarım açık kalabilmektedir.

  • Isı Yalıtımlı Sürme Sistem

İlk ortaya çıkan standart sürmenin ARGE’ler sonucu ısı ve ses yalıtımlı hale gelmiş halidir. Hebesciheebe  sürme sistemine göre daha ince yapıdadır.

Kilitleme mekanizmalı veya sadece kapanır şekilde alınabilir.

Özellikle balkon ve teraslara açılan bölümlerde tercih edilir.

Sürme Kapı Sistemleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İkinci olarak doğramaların işlenmesinde kullanılan teknolojiler ön plana çıkmaktadır. Biz fabrikamızda tamamen bilgisayarlı CNC tezgahlarda el değmeden üretim yapıyoruz. Bu da kusursuz ürünler ortaya çıkmasını sağlıyor.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir